tel. 94 318 95 33
tel. 513 099 867
e-mail: oswwesta@gmail.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia gościnnej gminy Mielno, jednego z najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski.

Długa, licząca 25 km, linia brzegowa z szerokimi, piaszczystymi plażami, sąsiedztwo pięknego jeziora Jamno i znajdującego się nieopodal miejscowości Łazy jeziora Bukowo, zróżnicowana i bogata roślinność, sprawiają, że pobyt tutaj jest ogromną przyjemnością. Czystość wody w jeziorach umożliwia uprawianie sportów wodnych - żeglarstwa, kajakarstwa, i windsurfingu - oraz wędkowania.

Obok walorów przyrodniczych i wypoczynkowych miejscowości naszej gminy charakteryzuje morski klimat i życzliwość gospodarzy.

Przez teren gminy wiodą piesze i rowerowe szlaki turystyczne oraz szlak wodny jeziora Jamno. Letni wypoczynek urozmaicają turystom i wczasowiczom liczne imprezy kulturalne, odbywające się pod wspólną nazwę "Mieleńskie Lato Artystyczne" i sportowe - m.in. w lipcu Bieg Śniadaniowy, zaś w lutym Międzynarodowy Zlot Morsów.

Turyści mają również możliwość korzystania z szerokiej oferty gastronomicznej, serwowanej przez liczne restauracje, kawiarnie i cukiernie oraz bary i punkty małej gastronomii, w tym smażalnie i wędzarnie ryb.

Zaproszenie kieruję do wszystkich, którzy preferują aktywny wypoczynek, piękne, czyste plaże, bogate w jod morskie powietrze. Każdy z Państwa znajdzie u nas wspaniałe warunki dla regeneracji sił na cały rok.